Recenzje

fragmenty artykułów

Elżbieta Kłosińska pięknym sopranem przekonywała w rewii Ktoś mnie pokochał, że "seksapil to nasza broń kobieca" i nikt nie wątpi, że ma go pod dostatkiem. Sam wdzięk, szyk, charme, styl, więc nic dziwnego, że błyskawicznie zdobywa widownię. Nie tylko dorosłą — najmłodsi pamiętają ją śpiewającą piosenkę "Rumbarbara" w musicalu Przygody mrówki Bogo-Jogo. Jest związana z Operetką Wrocławską.

Słowo Polskie, 7 marca 2002 roku

(…) Nie wiadomo czy na wrocławskim wykonaniu "Bo we mnie jest seks" Elżbiety Kłosińskiej nie wzorowałaby się sama Kalina Jędrusik (…).

Słowo Polskie, Marek Perzyński, 26 lutego 2001 roku

Dziś gościom Teatru Muzycznego zawiruje świat. Szanse na skorzystanie z tej karuzeli będą mieli ci, którym udało się dostać na dzisiejszą premierę Operetki Wrocławskiej Ktoś mnie pokochał, wyreżyserowana przez Bogdana Łazukę. (…) Na scenie zobaczymy najpopularniejszych wykonawców Teatru Muzycznego wystąpią m.in .Elżbieta Kłosińska(…).

Wieczór Wrocławia, 23 — 25 lutego 2001 roku.

Teatr Muzyczny — Operetka Wrocławska dołącza kolejny klasyczny utwór (…)Ptasznika z Tyrolu. W dwóch obsadach zobaczymy i usłyszymy operetkowe gwiazdy — Elżbietę Kłosińską(…).

Wieczór Wrocławia, 20 22 kwietnia 2001 roku.

Zdobywcy Złotych Iglic: Elżbieta Kłosińska, solistka operetki, Maja Abesadze, tancerka operetki i Józef Markocki, mim Współczesnego Teatru pantomimy.

Gazeta Wrocławska, czwartek, 28 marca 2002 roku.

Siedmiuset Czytelników oddało swoje głosy w tegorocznym plebiscycie zorganizowanym przez redakcję Słowa Polskiego i Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru. Jozef Markocki, mim i dyrektor Współczesnego Teatru Pantomimy, Maja Abesadze, tancerka Operetki Wrocławskiej i Elżbieta Kłosińska, śpiewajaca tam solistka są laureatami tegorocznych Złotych Iglic.

Słowo Polskie, Magda Piekarska, środa 20 marca 2002 roku.

Gratulujemy zdobycia Złotej Iglicy — dziękuję bardzo. Niezmiernie się cieszę. To szczególnie cenna nagroda, gdyż przyznają ją czytelnicy, których opinia jest dla mnie ważna. Na tym polega sens naszej pracy. Jej podstawą jest akceptacja widowni.(…).

Fragment wywiadu z Elżbietą Kłosińską, Słowo Polskie, 21 marca 2002 roku.

We wrocławskim ratuszu nagrody i wyróżnienia odebrali dolnośląscy reżyserzy, aktorzy, tancerze, śpiewacy. (…) Srebrną Iglicę odebrała Elżbieta Kłosińska z Teatru Muzycznego.

Słowo Polskie, piątek, 28 marca 2003 roku.

3 i 4 maja (…) w Dortmundzie, Münster, Recklinghausen odbyły się koncerty pt. "Witaj Majowa Jutrzenko", zorganizowane z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Janusz Telejko, autor scenariusza zaprosił do udziału w programie wybitnych wrocławskich śpiewaków :Elżbietę Kłosińską — primadonnę Operetki Wrocławskiej (…). "Była to prawdziwa uczta duchowa", "Te utwory SA bliskie sercu każdego Polaka", "Dziękujemy za lekcję historii". Takimi i podobnymi głosami publiczność komentowała występy artystów wrocławskich, za każdym razem nagradzane kilkunastominutową owacją na stojąco.

Katolickie Radio Rodzina, październik 2003 roku.

Grupa wrocławskich artystów współpracująca z naszą rozgłośnią wybiera się do USA na cykl koncertów patriotycznych, promujących płytę "Zwyciężył Orzeł Biały, wydaną przez Radio Rodzina. Wśród artystów, którzy wyjeżdżają z Radiem Rodzina znajdują się (…) Elzbieta Kłosińska — primadonna Teatru Muzycznego Operetki Wrocławskiej.

Nasze Radio, Janusz Telejko, marzec 2003 roku.

Spektakl wyreżyserowany przez Bogdana Łazukę składa się z dwóch części W pierwszej(…) dwa jasne punkty: Elżbieta Kłosińska w parodii fragmentu "Bo we mnie jest seks"(…). (…) W drugiej części(…) To co zaprezentowali nam aktorzy Teatru Muzycznego — Operetki Wrocławskiej, oglądało się z przyjemnością. Niektóre zaś fragmenty — z prawdziwą satysfakcją. Moimi faworytkami są Elżbieta Kłosińska — znakomicie przekonująca do seksu i duszy.(…)

Wieczór Wrocławia, Anita Tyszkowska.

Piękną gwiazdą "Łazukowej" rewii jest Elżbieta Kłosińska.

Słowo Polskie, 25 lutego 1999 roku

Elżbieta Kłosińska i Tomasz Janczak — gwiazdy "Czardaszki".

Wieczór Wrocławia 16 — 18 marca 2001 roku

Zemsta Nietoperza(…) Przedstawienie pełne humoru. (…) Cały zespół rozśpiewany, roztańczony, bohaterzy operetkowej intrygi z przymrużeniem oka kreują zabawne charaktery. Śpiewają ładnymi głosami arie, duety(…) . Rosalindę, oszukującą zgrabnie męża gra Elżbieta Kłosińska.

Wieczór Wrocławia, Wojciech Dzieduszycki, 17 — 19 maja 2002 roku.

Rozalina (Elżbieta Kłosińska)dowiaduje się od przyjaciela jej męża dra Falke, notariusza (Marek Szydło), że skazany na osiem dni kozy małżonek, zamiast do paki wybiera się na bal do księcia Gigi. Zemsta Nietoperza spodoba się widzom, bo ma wszystko, co lubią miłośnicy operetki: piękne głosy, ładne kostiumy i scenografię, dobrze prowadzoną orkiestrę.

Gazeta Wrocławska, Katarzyna Kaczorowska.

Wznowienie "Zemsty Nietoperza" w operetce (…). Spośród śpiewaków wyróżniały się: Elżbieta Kłosińska jako Rozalinda (…).

Słowo Polskie, Gazeta Wrocławska.

Mrówka Bogo-Jogo bawi dzieci. Jan Wojdak jeszcze raz dowiódł, ze jest mistrzem w pisaniu melodyjnych, wpadających w ucho piosenek.(…)Również aktorzy: obdarzona znakomitym głosem Elżbieta Kłosińska jako Rumbarbara Pająk (…) — stworzyli bardzo dobre kreacje.

Dziennik Polski, Wacław Kurpiński, Kraków.

Mrówka Hipisówka Wystawienia musicalu Przygody Mrówki Bogo-Jogo nie podjęła się żadna operetka warszawska, co w konsekwencji zaowocowało współpracą reżysera Macieja Kowalewskiego z Teatrem Muzycznym we Wrocławiu.(…) W Japonii rozegrał się najbardziej interesujący i zarazem najlepiej przez zespół opracowany wątek musicalu. Nim bardzo wiernie udało się aktorom, scenografowi, choreografowi oraz naturalnie samemu reżyserowi, oddać klimat i kulturę Japonii.(…)Rolę o odmiennym charakterze wykreowała Elżbieta Kłosińska. Jako Rumbarbara Pająk wcieliła się w postać matki Julie, emanując impulsywnością, ale też gracją, której pozazdrościć mogłaby jej niejedna gejsza. Piosenka w jej wykonaniu z mocnym wokalem, zdobyła serca małej publiczności.

Metro Wrocław, Beata Staszczyk, piątek — niedziela, 8 — 10 czerwca 2001 roku

Polska premiera fascynującego musicalu amerykańskiego w teatrze Muzycznym — Operetce Wrocławskiej (…) (…) Elżbiecie Kłosińskiej walorów głosowych mogłaby pozazdrościć niejedna murzyńska wokalistka jako rozhisteryzowanej reporterki — Mary Sunshine.

Przegląd Europejski, listopad 2000 roku, Stanisław Ścibor — Ostoja

Zespół wrocławski wystawił niedawno ponownie znane dzieło Carla Zellera Ptasznik z Tyrolu(…). Trudno sobie wyobrazić dobre przedstawienie Ptasznika bez wyraziście zagranej roli Księżnej Marii(…). Równie przekonywująca była Elżbieta Kłosińska w roli baronowej Adelajdy.

Walentyna Węgrzyn

Elżbieta Kłosińska — sopran, wielokrotnie uczestniczyła w koncertach i konkursach w całym kraju. Absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej. Występowała m.in. w koncercie, w którym udział brała solistka Metropolita Opera Gwandolyn Bradley.

Hallo, czwartek, 9 listopada 2000 roku

W gmachu Uniwersytetu rozpoczął się II Wielki Bal Wiedeński.(…) Paweł Okoński i Adam Cywka z Teatru Polskiego opowiadali anegdoty z dawnego Wiednia, soliści Teatru Muzycznego Elżbieta Kłosińska i Ryszard Klaniecki odśpiewali kilka operetkowych hitów.

Gazeta Wyborcza Wrocław, Aneta Augustyn, poniedziałek 27 stycznia 2003 roku.

Opinia

Stwierdzam, że Pani Elżbieta Kłosińska jest wyróżniającą się solistką — śpiewaczką młodego pokolenia. Obdarzona pięknym głosem sopranowym o dużej sprawności technicznej jest zarazem artystką o świetnej muzykalności i wrażliwości artystycznej. Jej interpretacje utworów wokalnych odznaczają się zawsze trafną i przekonywującą ekspresją. Równie pozytywnie oceniam działalność sceniczną Pani Elżbiety Kłosińskiej; jej uzdolnienia aktorskie w połączeniu z walorami wokalno - aktorskimi przynoszą od kilku lat świetne wykonania partii sopranowych na scenie Teatru Muzycznego.

Stwierdzam, ze Pani mgr Elżbieta Kłosińska brała wielokrotnie udział w kursach wokalnych organizowanych przez Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków w Dusznikach Zdroju i we Wrocławiu. Na kursach zaprezentowała znakomite walory pięknego głosu sopranowego o dużych możliwościach technicznych i interpretacyjnych oraz pasję artystyczną. Występowała na wielu koncertach SPAM -owskich nie tylko w ramach kursów, ale także w ramach akcji promocyjnej SPAM Prezentujemy Laureatów Konkursów . Na koncertach tych zyskiwała zawsze duży aplauz publiczności oraz uznanie specjalistów i krytyków.

Sztuka wokalna i aktorska Pani Elżbiety Kłosińskiej zasługuje na dalsze doskonalenie oraz prezentację na międzynarodowych konkursach wokalnych.

Prof. Eugeniusz Sąsiadek
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu.

Opinia

Elżbietę Kłosińską znam od wielu lat. Pod moim kierunkiem przygotowywała się do egzaminów wstępnych na Wydział Wokalno — Aktorski Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Po pomyślnym zdaniu egzaminów studiowała w klasie śpiewu solowego prof. Kazimierza Myrlaka i prof. Eugeniusza Sąsiadka. W czasie studiów dała się poznać jako studentka uzdolniona zarówno w aspekcie wokalnym jak i aktorskim, ambitna, zdyscyplinowana, wiele wymagająca od siebie. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w charakterze solistki — śpiewaczki w Operetce Wrocławskiej, gdzie pracuje do chwili obecnej, występując w różnorodnych rolach.

Elżbieta Kłosińska występuje również z powodzeniem na koncertach, a także zajmuje się pedagogiką wokalną, osiągając i w tej trudnej dziedzinie sukcesy (ostatnio jej uczennica została przyjęta na Wydział Wokalno — Aktorski Akademii Muzycznej).

Prof. Barbara Ewa Werner
Rektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu



DYPLOM

Z okazji Jubileuszu 10 — lecia Katolickiego Radia Rodzina
Rozgłośni Archidiecezji Wrocławskiej.

Proszę przyjąć wyrazy uznania oraz serdeczne podziękowania
za dotychczasowy trud i osobiste zaangażowanie
w rozwój naszej diecezjalnej rozgłośni.

Z wyrazami wdzięczności
składamy życzenia radości i błogosławieństwa Bożego
w życiu osobistym.

Ks. Henryk Kardynał Gulbinowicz — Arcybiskup Metropolita Wrocławski,
Oraz
Ks. Cezary Chwilczyński — Dyrektor Radia Rodzina,
Ks. Bp Jan Tyrawa — Przewodniczący Rady Programowej,
Ks. Bp Edward Janiak — Przewodniczący Komisji Rewizyjnej.